Home staging

Jesteśmy ciekawi czy wiecie co to takiego ten cały home staging? I co może mieć wspólnego z rynkiem nieruchomości? Otóż spieszymy z odpowiedzią, że bardzo wiele i wyjaśnieniem tego zjawiska zajmiemy się w poniższym artykule. 

Doskonale wiemy jak dużym kłopotem jest dla właścicieli nieruchomości jej szybka sprzedaż. Mimo wszelkich starań dość często nie przynosi to wymiernej korzyści. Co może być powodem?

Tych również z pewnością nie brakuje. Jednym z głównych i przeważnie decyzyjnym o braku zainteresowania lokalem jest nieodpowiednie przygotowanie mieszkania, domu do prezentacji potencjalnemu kupcowi.


Tytułem dłuższego wprowadzenia informujemy, że w takich przypadkach warto skorzystać z usługi home stagingowej, czyli profesjonalnej aranżacji, wnętrz na sprzedaż i wynajem. Należy pamiętać, że dodatki, niby nic nieznaczące elementy, dodają wiele uroku i mogą przeważyć w tak ważnym kroku jakim jest kupno nieruchomości.

Zdarza się że przeglądając oferty mieszkań wyglądają mało "apetycznie". Lokal, który jest perełką pośród innych, niestety mocno kuleje poprzez źle przygotowane pomieszczenie. Home staging, to nic innego jak niewielkie i niedrogie zmiany w aranżacji. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z tego typu usług bądź spróbować samemu na tyle zliftingować obiekt do takiego stopnia, że sami na nowo się w nim zakochacie. Kupując różnego rodzaju produkty zawsze pragniemy, by były jak najlepsze, najlepiej zapakowane bez skazy, bez defektu, bo jeśli taki się pojawia to automatycznie jest odstawiany na bok. To samo jest z nieruchomościami. Pamiętajcie kupujemy oczami. A to co widzimy w idealnym świetle, to tego chcemy.

fot. pixabay