Rynek Nieruchomości w 2020 roku.

Często słyszycie termin kredytu hipotecznego i pewnie nie jeden z Was zachodzi w głowę z czym to się wiąże? I na czym tak na dobrą sprawę on polega? Dlatego spieszymy z odpowiedziami i wyjaśnieniami tego terminu. Pragniemy przybliżyć pojęcia, które nie są takie straszne na jakie mogłyby wyglądać.

Otóż "kredyt hipoteczny" - jest produktem bankowym, którego zabezpieczenie stanowi hipoteka. Groźnie brzmi? Spokojnie. Hipoteka jest po prostu rzeczowym środkiem zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomości. Co to oznacza? Mianowicie to, że w momencie zaprzestania spłacania należności przez kredytobiorcę, bank automatycznie zyskuje prawo do przejęcia nieruchomości.

Całość odbywa się na podstawie umowy o kredycie hipotecznym, bank przekazuje środki w kwocie ustalonej przez zainteresowane strony. Jednakże kredytobiorca zobowiązuje się do spłaty należności w określonym terminie.

Warto pamiętać, że kredyt hipoteczny,  to doskonała alternatywa w momencie, kiedy myślisz o własnym mieszkaniu, ale niestety z różnych przyczyn losowych cię na to nie stać. Zdajemy sobie sprawę, że hasło kredytu hipotecznego i sama świadomość posiadania go może z początku przerażać, jednak nie ma co się przejmować na zapas. Z pewnością należy odpowiedzialnie i dojrzale podejść do tego tematu. Kredyt hipoteczny nie ma wywoływać obaw, a radość spełnienia marzeń.

 

fot. pixabay