Rynek Nieruchomości w 2020 roku.

Rok 2019 odszedł w zapomnienie. A jaki był pod względem nieruchomości? Stabilny bez większych skoków cenowych. To plus, który obserwowali Klienci i z niego korzystali, kupując swoje wymarzone „M”. Natomiast co przyniesie rok 2020? Obniżkę cen? A może ich drastyczny wzrost? O tym opowiemy w dalszej części artykułu. W Nowym Roku nie należy nastawiać się na niskie ceny nieruchomości, wręcz przeciwnie. 

Słowem charakterystycznym, które będzie często towarzyszyło kupującym czy korzystających z usług, to drożyzna. Niestety. Kupujący muszą liczyć się z drożejącymi mieszkaniami głównie na rynku pierwotnym, a także rosnącymi cenami gruntów. W związku z podnoszącymi się cenami koszty wszelkich prac budowalnych również pójdą w górę.

Rynek wtórny, będzie mieć to do siebie, że ceny mieszkań używanych będą wyższe od tych oferowanych przez deweloperów. Tutaj nasuwa się kolejne pytanie. Skoro rynek wtórny będzie windował ceny w górę, to czy lepiej się opłaca mieszkanie od dewelopera? Odpowiedź jest prosta. Wszystko zależy od zaoszczędzonych nakładów finansowych, które posiadamy oraz zarobków.

Jak to jest z rynkiem pierwotnym? W tym przypadku jest zapowiadane kilkuprocentowe tepmo wzrostu, które możliwe, że utrzyma się w pierwszym półroczu.

Co jest powodem takiego zamieszania cenowego na rynku nieruchomości? Ma na to wpływ wiele czynników, którymi są m.in., korzystna koniunktura na rynku pracy, niskie stopy procentowe, rosnące pensje, ale także zmniejszająca się oferta gruntów oraz coraz większe trudności w uzyskiwaniu wszelkich pozwoleń.

W momencie podjęcia decyzji o chęci zakupu mieszkania, domu czy gruntu zawsze należy kierować się myśleniem racjonalnym. Warto korzystać ze sprawdzonych serwisów internetowych, na których są atrakcyjne ceny nieruchomości, np. www.olint.pl ponadto powierzyć wszelkie sprawy formalne osobom, które zaoszczędzą twój czas, bo ten jest najcenniejszy. Oczywiście mowa tu o Pośrednikach branży Nieruchomości. Jeśli powyższe porady będą wykorzystane, to z pewnością zakup lokum nie będzie tak drastyczny finansowo.

 

fot. pixabay