Rynek nieruchomości w 2019r.

Co przyniesie obecny rok jest trochę zagadką, bo jak wiadomo wszystko ulega zmianie. W tej branży również może dojść do zwrotu akcji i jeszcze większych cen mieszkań, które i tak są już wysokie i co nieco przypominają te sprzed dekady...

Czy faktycznie jest to wielka niewiadoma? Pozostaje nam monitorować przebieg zdarzeń na rynku nieruchomości, a gdy znajdziemy mieszkanie w atrakcyjnej dla nas cenie, nie ma sensu się zastanawiać, tylko je kupić. Należy pamiętać, że lokale mieszkaniowe w prestiżowych dzielnicach zawsze będą do kupienia za większą kwotę i ich ceny są ruchome. Przy ustalaniu ceny pod uwagę są brane takie aspkety jak: odpowiednia infrastruktura, komunikacja, lokalizacja budynku.

Większość deweloperów jest zgodna co do wzrostu cen mieszkań w 2019 roku. Przy utrzymaniu się wysokiej akcji kredytowej oraz rosnących cenach nieruchomości nierówności społeczne w Polsce mogą się jeszcze wyraźniej poszerzyć. Wnioski te pochodzą z australijskiego raportu “Rising inequality? A stocktake of the evidence”.

Gdzie leżą przyczyny aktualnych cen rynkowych nieruchomości? W zasadzie powodów jest kilka, a są nimi głównie koszty materiałów budowlanych, brak chętnych do pracy czy całkiem niezła koniunktura w Polsce.

Mimo wszystko w ofertach można znaleźć perełki, za dobrą cenę i w atrakcyjnej lokalizacji.

fot. pixabay