Domy jak marzenie

Warto mieć marzenia i je spełniać. Chyba każdy z Nas chciałby mieć swój dom z dużą działką i pięknym trawnikiem. A gdyby tak wszystko już było gotowe? Tylko odebrać klucze i wprowadzić się bez zbędnego tracenia czasu, którego w zasadzie i tak nie ma. Bo przecież w dzisiejszych czasach doba jest za krótka i zdecydowanie powinna trwać przynajmniej o te 24h dłużej.

Jest kilka wytycznych, według których kierują się kupujący. Pierwszym podpunktem z długiej listy "Ma być! Musi być! Ja chcę by było!" jest przede wszystkim doskonała lokalizacja. Jedni preferują życie w centralnym zgiełku miasta, inni zaś piękno natury i błogą ciszę po całym tygodniu pracy. W dzisiejszych czasach kupno domu z dala od centrum miasta czy nawet od samego miasta, to nie jest problem ... 

Większość posiada statystycznie po jednym, dwa auta. Także odległość nie ma większego znaczenia. I czy blisko czy daleko i tak w efekcie jest blisko. Kolejna kwestia, to duża działka. Co rozumiemy pod pojęciem duża? Wszystko zależy co ma być na posesji. Jest jedno, co zawsze musi być. To trawnik, a wiadomo, że jak trawnik, to duży. By można było wypoczywać, rozstawić basen, pograć w badmintona czy po prostu zażyć kąpieli słonecznej. A wnętrze? - ktoś spyta. Dla tych szczególnie zapracowanych idealnym rozwiązaniem jest, by nieruchomość była wyposażona w sprzęt AGD, wszelki sanitariat, meble kuchenne, a czasami nawet najlepiej by było gdyby dom był sprzedawany już w pełni umeblowany. Dopełnieniem tego ideału, nie zagłębiając się w szczegóły jest płot dookoła posesji elegancka brama, weranda, taras. Dla najbardziej wymagających ważna jest również odpowiednia nazwa ulicy oraz numer domu.

Często chcąc wybudować dom, na dużej działce w doskonałej lokalizacji zadajemy sobie pytanie, ale kiedy ja na to znajdę czas? Praca, obowiązki, znajomi, imprezy i tak cały czas. Gdzie tu jeszcze wygospodarować czas na jeżdżenie po sklepach i wybieranie wszelkich artykułów budowalnych, nie wspominając o kontrolowaniu wszystkiego. Tak ogromne przedsięwzięcia potrafią przerosnąć, przerazić, a nawet konkretnie wystraszyć. Wiemy jedno nie ma czego się bać. I podpowiadamy, że w takim wypadku, kiedy kalendarz jest wypełniony po brzegi, dosłownie 365 dni w roku, to najlepszym rozwiązaniem jest nabycie nieruchomości, która posiada wszystko. Łącznie z zielonym trawnikiem, pełnym umeblowaniem, doskonałą lokalizacją, wspaniałym metrażem i idealną elewacją. Takie domy są polecane tym najbardziej zapracowanym. I są najchętniej kupowane. Bo łatwiej jest wprowadzić niewielkie zmiany kosmetyczne niż stawiać dom od podstaw. O tym się mówi, o tym się marzy, tego się chce i to się kupuje.

 

fot. pixabay