Kim jest Pośrednik Nieruchomości?

Chcąc kupić dom, mieszkanie, działkę bądź inny lokal przeważnie korzystamy z usług biur nieruchomości. Wszelkie kwestie związane z zakupem nieruchomości lub chęcią jej sprzedaży załatwia pośrednik. Kim jest i czym dokładnie się zajmuje?

Pośrednik Nieruchomościami jest bardzo istotną osobą w Biurze Nieruchomości. Jest to jednostka odpowiedzialna i niezbędna przy transakcjach związanych z kupnem lub sprzedażą lokalu, domu, działki.

Codzienna praca polega przede wszystkim na kontaktach z klientami. Najważniejsza jest łatwość nawiązywania relacji. Zdobyta wiedza i wieloletnie doświadczenie wysoko stawia biuro jak i pośrednika w rankingu innych firm z branży.

Dodatkowo ułatwia pracę przy kolejnym zleceniu, oferując profesjonalne podejście do przeprowadzanej transakcji. Osoba, która chce zostać licencjonowanym pośrednikiem powinna mieć ukończone studia w tym zakresie, posiadać zdolności prawne, nie być karana za przestępstwa przeciwko mieniu, gospodarcze, za fałszowanie znaków urzędowych, papierów wartościowych, pieniędzy a także za przestępstwa na tle skarbowym oraz za składanie fałszywych zeznań. Pośród wymogów jest także odbyta praktyka pod kątem branży nieruchomości oraz wpis do centralnego rejestru pośredników w obrocie nieruchomościami.

Nie jest to łatwa praca. Często wymagająca wielu wyrzeczeń. Po czym rozpoznamy profesjonalnego pośrednika na rynku nieruchomości? Jego cechami są przede wszystkim: dyspozycyjność, zorganizowanie, wysoka kultura osobista, łatwość nawiązywania kontaktów, wiarygodność, odpowiedzialność, autentyczność, oraz pracowitość.

Należy pamiętać, że korzystając z usług biur nieruchomości, zaoszczędzacie czas i pieniądze. Dzięki czemu możecie realizować swoje dalsze plany i spełniać kolejne marzenia.

 

fot. pixabay