Mieszkania turystyczne

W czym przejawia się styl futurystyczny? Czy to chodzi o detale, które kupujemy do domu? A może chodzi tu o kwestię formy budowanej nieruchomości?

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi na powyższe pytania, to świetnie, że czytasz ten tekst. Jest napisany specjalnie dla Ciebie. Wyjaśnimy o co chodzi i może przyczynimy się do zakupu działki pod budowę pięknego domu, wyróżniającego się na tle innych.

 

  

Otóż styl futurystyczny, to taki powrót do przyszłości, gdzie kształty zachwycały i odbiegały od przyjętych standardów. Gdyby tego było mało to w futuryzmie nie chodzi tylko o patrzenie do przodu ale i odrzucanie przeszłości, nawet tradycji. 

 

Jak zatem wyglądają mieszkania futurystyczne? Przede wszystkim mają przyjęte reguły, których lepiej nie łamać. Poniżej wyjaśniamy w podpunktach o co dokładnie chodzi:

 

- nie można łączyć ze sobą więcej niż 2 - 3 kolorów, by nie wprowadzić chaosu,

 

- najlepiej wyglądające kolory w domu czy mieszkaniu na miarę futurystycznego - to biel, szarości i czerń, aczkolwiek można dobrać dowolne trzy kolory i spójnie ze sobą je połączyć,

 

- prawidłowo, aby mieszkanie posiadało nietypową formę, w ten sposób podkreśla odmienność omawianego stylu,

 

- opływowe bądź nietuzinkowe kształty mebli, które najlepiej aby były wykonane z przezroczystego plastiku, aczkolwiek projektanci zaczynają się prześcigać w wymyślnych formach krzeseł i foteli, aby tylko zaskoczyć nowością i zdobyć klientów,

 

- jeśli zdecydujemy się na budowę domu, na zakupionej działce, to jego projekt musi być mocno odbiegający od pozostałych na rynku nieruchomości,

 

- przeszklone całościowo tafle ścian, dach z minimalistycznie udekorowanym tarasem,

 

- mieszkanie futurystyczne, to takie, gdzie światło dzienne zagląda do domu praktycznie z każdej strony nawet z dachu,

 

- otwarte przestrzenie, w odpowiedni sposób zagospodarowane,

 

- w futurystycznym mieszkaniu zbędna jest nadmierna ilość gadżetów dekoracyjnych,

 

- elementami wystroju są meble o wymyślnej formie, dopuszczalne są także nowoczesne obrazy, stylowe rzeźby w ilości jednej sztuki czy niebanalne lampy.

 

Całość musi się wyróżniać, by tworzyć przyszłość. Mowa tu o wysmakowanym klimacie, przestrzeniach, gdzie każdy element dopełnia całość stworzonej kompozycji. Wszystko idealnie współgra, a oczu nie męczą niepotrzebne gadżety zakupione na kolejnej wyprzedaży.

 

Dla kogo są tego typu mieszkania, domy. Otóż z pewnością dla osób ceniących sobie wyzwania, indywidualistów kochających niecodzienne wnętrza, lubiących eksperymentować tworząc minimalistyczny dekoracyjnie dom, mieszkanie. Ale jest to styl dla odważnych, mocno wybiegających w przyszłość.

 

Koszt budowy takiego lokum może pochłonąć sporo pieniędzy od 1 miliona złotych aż do kilku. Wszystko zależy od aktualnych cen działek budowlanych, materiałów budowlanych, wyceny i realizacji projektu, wynajmu ekipy budowlanej etc.

 

Nie jest to styl dla każdego dlatego budując dom czy kupując mieszkanie, należy zastanowić się czy chcemy żyć nowocześnie bez zbędnych rzeczy czy wolimy otaczać się dużą ilością tak naprawdę nam niepotrzebnych bibelotów.  

 

fot. pixabay