Hard loft - nieruchomość industrialna

W minionym tygodniu poświęciliśmy słowo pisane "soft loftom". Co, jak, ile i za ile? Tym razem omówimy drugi typ loftu - a mianowicie"hard loft"

 

Hard loftem możemy określić przestrzeń w już istniejących budynkach z pewnymi bardzo charakterystycznymi elementami, dzięki którym dana nieruchomość mocno się wyróżnia. Mimo ekstrawaganckiego stylu, coraz częściej i chętniej młodzi ludzie poszukują takich miejsc do stworzenia własnego, nietypowego mieszkania o dużo większej powierzchni niż te, które proponuje rynek nieruchomości.

 

 

Tego typu apartamenty powstają w miejscach, gdzie kiedyś prężnie funkcjonowały m.in., magazyny, browary, fabryki. Warunkiem, aby loft nazwany był hard należy zachować oryginalne elementy konstrukcji. Mamy tu na myśli np. belki stropowe, drewniane słupy, ścianę z cegły, stalowe pręty, beton etc.

 

Wnętrze hard loftu z zachowaniem tych szczegółów, może wydawać się surowe, natomiast w odpowiednim połączeniu z aktualnie panującymi trendami designe'u, nagle nieruchomość staje się bardzo ekskluzywna i gustowna, a ich kwota może być powodem kilkudniowej migreny.

 

Obiekty typu hard loft są skierowane do osób, które poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań, chcących posiadać namacalną nutę historii miasta w swoim mieszkaniu czy biurze.

 

Moda na hard lofty wraca, coraz częściej i jest wykorzystywana nie tylko przez jednostki indywidualne, ale także przez firmy pragnące tworzyć miejsca nietuzinkowe, fascynujące, które przyciągną sporą grupę odbiorców. I na pewno działania pod tym kątem przyniosą oczekiwany sukces. Warunek? Wszystko należy zrobić ze smakiem, w taki sposób, by zachwycić do tego stopnia, że będzie chciało się w to miejsce wracać.

 

fot pixabay