Soft loft - nieruchomość ekskluzywna

Co kryje się pod tajemniczą nazwą "soft loftów" i dlaczego zaliczane są one do najwyższej półki? Naprawdę warto inwestować w tego typu nieruchomości?

 

Pytań nasuwa się bardzo dużo, a i zarazem ogrom wątpliwości. Spieszmy wytłumaczyć czym są obiekty pod tajemniczą nazwą soft loftów.

Otóż soft lofty, to nic innego jak kompleksy mieszkalne budowane od podstaw, swoją formą nawiązują do stylu przemysłowego. Natomiast samym loftem jest mieszkanie, które zostało urządzone w dawnych pomieszczeniach starych magazynów czy fabryk. O otwartej, dużej i wysokiej przestrzeni, zaprojektowane w stylu industrialnym.  

 

W dzisiejszych czasach, by zachęcić wymagającego Klienta do zakupu produktu należy go stworzyć w taki sposób, by się wyróżniał i był kreatywnie opakowany. Dlatego modernistyczny klimat z wyjątkową, bo industrialną stylizacją i standardem na wysoki klucz, powoduje przyciągnięcie klientów ceniących sobie indywidualność. Mieszkania tego typu wybiorą osoby młode ceniące nie standardy, ludzie biznesu czy single. Dlatego rynek deweloperski coraz częściej i chętniej buduje soft lofty.

 

Jednak za taki ekskluzywny produkt mieszkaniowy będzie trzeba słono zapłacić. Dla przykładu w Warszawie ceny loftów w stolicy oscylują w granicach od kilkuset tysięcy złotych do ponad 1 miliona złotych za powierzchnię od 27m2 do 80m2 i większych. Im większy lokal tym wyższa cena.

 

Tego typu inwestycje są z pewnością dla osób ceniących sobie indywidualizm, niestandardowe rozwiązania, oryginalność i przestrzeń.

 

Jeśli tylko dysponujemy "zbędną" gotówką", której chcemy się "pozbyć", to z pewnością dobra inwestycja i zabezpieczenie na przyszłość. Fenomen soft loftów będzie podbijać rynek coraz bardziej.

 

W Polsce pierwsze lofty powstały w Łodzi w XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera.

 

fot pixabay