Inwestować, ale w co?

Pewnie nie jednemu z nas krążyły po głowie myśli w co zainwestować? Co mogłoby przynieść zysk? Co będzie faktycznie opłacalne?

 

Jedni inwestują w znaczki, drudzy w monety, a jeszcze inni w złoto. Jest jednak spory procent ludzi, który przeznacza swoje środki finansowe na zakup nieruchomości.

Tendencja lokowania środków pieniężnych w lokale wciąż utrzymuje się na wysokiej pozycji w rankingu dóbr materialnych, gwarantem lepszej przyszłości. Potwierdzeniem tego jest ilość lokali w systemie condo, gdzie np. w Gdańsku wynosi aż 22,1% jak podaje Newsweek Polska.

Zapytanie czym jest condo?

 

Spieszymy wyjaśnić. Otóż 'Condo' jest niczym innym jak inwestycją dewelopersko - hotelarską/budynkiem stanowiący połączenie hotelu i condominium (czyli zbiorem jednostek mieszkalnych). Przeważnie kategoryzowanych na cztery lub pięć gwiazdek. Obiekt luksusowy w miejscowości wakacyjnej.

 

W związku z tym, że luksus staje się numerem jeden w Polsce i coraz częściej jest wyznacznikiem w podejmowaniu decyzji, stąd też lokale mieszkalne oferowane są jako "condo". Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ta forma zakupu dla klientów indywidualnych jest bardziej atrakcyjna. Bo luksusowa i inna.

 

Tego typu forma sprzedaży z pewnością godzi w zwykłego Kowalskiego, ponieważ w takim zamieszaniu nie jest wcale łatwo się odnaleźć. Pomieszanie pojęć i ofert wprowadza na rynku chaos, nie wszystkim w branży się to podoba.

 

Należy zapamiętać, że zakupioną nieruchomość nie zawsze będzie łatwo wynająć i czerpać zyski. Ważna jest lokalizacja obiektu, atrakcyjność lokalu (powierzchnia, dostosowanie dla osób niepełnosprawnych czy młodych rodzin 2+1 i wiele innych. Ponadto wynajem zakupionego lokalu może być atrakcyjny tylko i wyłącznie pod względem turysty indywidualnego, a nie klienta biznesowego.

 

Kupno nieruchomości, to z pewnością dobra decyzja i inwestycja w przyszłość. Obiekt w momencie zakupu jest atrakcyjny, z upływem czasu może nieco stracić na wartości. Jednak zawsze pozostanie dobrem z wyższej półki. Posiadając kapitał warto przejrzeć ogłoszenia i wybrać ten obiekt, który będzie dla nas tym wymarzonym miejscem zamieszkania bądź w przyszłości ma przynosi wymierne korzyści.

 

fot pixabay