Mieszkanie Dla Młodych w 2018 roku.

Rok 2017 był tym, który zaskakiwał. Na świecie powstało kilka intrygujących budowli, które mocno wyróżniają się na tle innych. Wyobraźnia architektów mocno zaskoczyła i zachwyciła odbiorców ich dzieł.

 

Jednym z bardziej intrygujących budowli był Luwr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Dhabi. Francuski Architekt Jean Nouvel stworzył obiekt mający przypominać namiot beduiński, połyskujący w świetle księżyca i słońca.  

 

Mający symbolizować upływający czas. Nieruchomość była budowana od 2013 roku, średnica kopuły wynosi 180 metrów jest umieszczona 36 metrów nad ziemią. Emirat podpisał umowę z paryskim Luwrem dzięki której Abu Zabi może używać nazwy LUWR oraz wypożyczać dzieła z francuskiego muzeum.

 

Kolejną i chyba najgłośniejszą nieruchomością 2017 roku na świecie była filharmonia, która została zbudowana w Hamburgu. Elbphilharmonie wg pomysłu duetu Herzog&deMeuron została usytuowana w centrum HafenCity. Bryła filharmonii przypomina fale i mierzy aż 110 metrów wysokości.

 

Analizując poprzednie budynki, widać gołym okiem, że Architekci jak i Deweloperzy prześcigają się w swoich pomysłach na drapacze chmur...

 

Kolejną budowlą w wyścigu kto wyższy jest Shanghai Tower w Chinach. Drapacz chmur o dość niespotykanej formie, wynosi aż 632 metry wysokości. "Skręcona" fasada Shanghai Tower ma za zadanie bronić konstrukcję przed uderzeniami wiatru, które osiągają ponad 100 km/h.

 

Z pewnością kolejne lata przyniosą nowe zaskakujące pomysły...na zmianę krajobrazu...Czy jednak futurystyczne zawsze znaczy ładne, dobre i lepsze? Na to pytanie to musi odpowiedzieć każdy indywidualnie.

 

fot.pixabay