Rynek Nieruchomości w 2020 roku.

Często słyszycie termin kredytu hipotecznego i pewnie nie jeden z Was zachodzi w głowę z czym to się wiąże? I na czym tak na dobrą sprawę on polega? Dlatego spieszymy z odpowiedziami i wyjaśnieniami tego terminu. Pragniemy przybliżyć pojęcia, które nie są takie straszne na jakie mogłyby wyglądać.

 

Domy jak marzenie

Warto mieć marzenia i je spełniać. Chyba każdy z Nas chciałby mieć swój dom z dużą działką i pięknym trawnikiem. A gdyby tak wszystko już było gotowe? Tylko odebrać klucze i wprowadzić się bez zbędnego tracenia czasu, którego w zasadzie i tak nie ma. Bo przecież w dzisiejszych czasach doba jest za krótka i zdecydowanie powinna trwać przynajmniej o te 24h dłużej.

Jest kilka wytycznych, według których kierują się kupujący. Pierwszym podpunktem z długiej listy "Ma być! Musi być! Ja chcę by było!" jest przede wszystkim doskonała lokalizacja. Jedni preferują życie w centralnym zgiełku miasta, inni zaś piękno natury i błogą ciszę po całym tygodniu pracy. W dzisiejszych czasach kupno domu z dala od centrum miasta czy nawet od samego miasta, to nie jest problem ... 

Rynek Nieruchomości w 2020 roku.

Rok 2019 odszedł w zapomnienie. A jaki był pod względem nieruchomości? Stabilny bez większych skoków cenowych. To plus, który obserwowali Klienci i z niego korzystali, kupując swoje wymarzone „M”. Natomiast co przyniesie rok 2020? Obniżkę cen? A może ich drastyczny wzrost? O tym opowiemy w dalszej części artykułu. W Nowym Roku nie należy nastawiać się na niskie ceny nieruchomości, wręcz przeciwnie. 

 

Fotografie, a prawa autorskie.

Jak chronić się przed kradzieżą zdjęć w Internecie? Czy w ogóle można to zrobić? Czy naniesienie znaku wodnego z logo firmy w zupełności ochroni naszą własność, w tym przypadku fotografie przez nas wykonane? Zdjęcia, w których została zawarta nasza koncpecja, przekaz. Czy wystarczy regulamin strony, który przecież chroni prawa autora? 

Co grozi osobom za złamanie praw autorskich? Nie od dziś wiadomo, że ustawy dotyczące praw autorskich w Polsce, to regulacja prawnoautorska będąca najsurowszą w Europie. Autor zdjęć, mimo podpisu czy loga naniesionego na zdjęciu w momencie zauważenia wykorzystania swojej własności u kogoś innego ma pełne prawo do dochodzenia swoich przywilejów, które w zależności od rangi naruszenia może domagać się usunięcia zdjęć z internetu albo żądać finansowego odszkodowania będącego swoistą zapłatą za wykonaną pracę (usługa fotograficzna).

Najem okazjonalny cz. 2

W pierwszej części artykuły "Najem okazjonalny", który pojawił się w październikowej publikacji na łamach naszej strony, wyjaśniliśmy czym tak naprawdę jest "najem okazjonalny" i co warto o nim wiedzieć. Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć ten termin i nie jest już tak straszny jak go mówiąc kolowialnie - malują. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy opowiedzieć co nieco o tym, co powinna zawierać umowa najmu okazjonalnego?

Home staging

Jesteśmy ciekawi czy wiecie co to takiego ten cały home staging? I co może mieć wspólnego z rynkiem nieruchomości? Otóż spieszymy z odpowiedzią, że bardzo wiele i wyjaśnieniem tego zjawiska zajmiemy się w poniższym artykule. 

Doskonale wiemy jak dużym kłopotem jest dla właścicieli nieruchomości jej szybka sprzedaż. Mimo wszelkich starań dość często nie przynosi to wymiernej korzyści. Co może być powodem?

Tych również z pewnością nie brakuje. Jednym z głównych i przeważnie decyzyjnym o braku zainteresowania lokalem jest nieodpowiednie przygotowanie mieszkania, domu do prezentacji potencjalnemu kupcowi.

Ułatwienia w handlu ziemią rolną

Na pewno zauważyliście, że dość często w naszych ofertach i na social mediach przewijają się słowa najem okazjonalny. Czym tak naprawdę jest? I co warto o nim wiedzieć? O tym dowiecie się w poniższym artykule. Otóż najem okazjonalny jest to swoista ochrona właściciela lokalu przed niesfornymi lokatorami. A tacy również mogą się darzyć, tego natomiast nie jest w stanie nikt przewidzieć.

Kim jest Pośrednik Nieruchomości?

Chcąc kupić dom, mieszkanie, działkę bądź inny lokal przeważnie korzystamy z usług biur nieruchomości. Wszelkie kwestie związane z zakupem nieruchomości lub chęcią jej sprzedaży załatwia pośrednik. Kim jest i czym dokładnie się zajmuje?

Pośrednik Nieruchomościami jest bardzo istotną osobą w Biurze Nieruchomości. Jest to jednostka odpowiedzialna i niezbędna przy transakcjach związanych z kupnem lub sprzedażą lokalu, domu, działki.

Codzienna praca polega przede wszystkim na kontaktach z klientami. Najważniejsza jest łatwość nawiązywania relacji. Zdobyta wiedza i wieloletnie doświadczenie wysoko stawia biuro jak i pośrednika w rankingu innych firm z branży.

Ułatwienia w handlu ziemią rolną

Swoboda obrotu ziemią rolną będzie co nieco większa. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy mieli w planach nabycie ziemi w urokliwej aranżacji przyrody, z dala od chaosu i zgiełku. Do dnia 25 czerwca br roku obrót gruntów rolnych dotyczył jedynie osób posiadających status rolnika indywidualnego. Ponadto swobodny obrót ziemią uwzględniał działki o powierzchni do 0,3ha.

Konkurs "Dom z marzeń"

Biuro Nieruchomości OLINT ogłasza konkurs plastyczny dla Dzieci wraz z Rodzicami pod hasłem "Dom z marzeń". 
 
Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielne wykonanie rysunku na bloku technicznym w formacie A-3 bądź grafiki w postaci cyfrowej jpg.
 
Prace konkursowe wraz z podpisaną kartą zgłoszenia (ta jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu konkursu) należy dostarczyć na adres: Biuro Nieruchomości OLINT, ul.Węgrzynowicza 11 84-300 Lębork bądź przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Termin oddania lub przesłania prac upływa 15.05.2018r.

Dom bliźniak - czy to dobry wybór ?

Podejmując decyzję pod hasłem: - kupuję dom, nagle wszystko się zmienia. Spokojne życie zasypuje lawina pytań, wątpliwości. Bo jaki dom kupić? Wolnostojący, a może w zabudowie bliźniaczej? Są przecież jeszcze inne alternatywy dom w zabudowie szeregowej! To jaki w końcu? Domy bliźniaki, to pośrednie rozwiązanie między często długotrwałą budową domu wolnostojącego, a zabudową szeregową.

Historia Dnia Pośrednika

Już od dziewięciu lat w Polsce jest obchodzony Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Święto, to jest obchodzone od 30 marca 2010 roku. Wybór tego dnia nie jest przypadkowy, bo z nią łączy się pewna bardzo istotna historia. 

Dnia 30 marca 1867 roku Rosja sprzedaje Alaskę. William Henry Seward, sekretarz stanu w gabinecie prezydenta Andrew Johnsona, doszedł do konsensusu z rosyjskim dyplomatą baronem Eduardem Andrejewiczem Stoeklem w kwestii kupna przez USA - Alaski.

Marzenia, a odwaga

Marzenia. Kto z Nas nie miał marzeń? A kto nadal marzy, a może bardziej odpowiednim pytaniem by było kto jeszcze marzy?

Jak sprytnie kupić mieszkanie?

Wielu z Nas często się zastanawia jak i co zrobić, by kupić mieszkanie? Ciężka praca, oszczędności, trudne wybory. Wszystko to tak bardzo skomplikowane. A gdyby w to całe zaangażowanie wprowadzić element sprytu? Może wtedy mieszkanie, którego tak bardzo chcemy, będzie nasze o wiele szybciej.

Jest wiele sposobów, by nabyć nieruchomość poniżej ceny rynkowej. Zapytacie jak to?!!! Przecież kwoty, które proponują deweloperzy czasami są nie do przeskoczenia.

Rynek nieruchomości w 2019r.

Co przyniesie obecny rok jest trochę zagadką, bo jak wiadomo wszystko ulega zmianie. W tej branży również może dojść do zwrotu akcji i jeszcze większych cen mieszkań, które i tak są już wysokie i co nieco przypominają te sprzed dekady...

Kup nieruchomość i zarabiaj

Pewnie nie jeden z nas się zastanawiał w co najlepiej zainwestować? I to w dodatku tak, aby korzyść była natychmiastowa. Lokaty w banku? A może złoto bądź inne dobra materialne?

 

Opcji jest całe mnóstwo. Jednak, to co można zaobserwować od 2017 roku, to chęć inwestowania w rynek nieruchomości. Z danych statystycznych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w trzecim kwartale ubiegłego roku, banki udzieliły kredytów hipotecznych na blisko 12 mld zł.

 

 

  

 

Condohotele i aparthotele

Czy condohotel i aparthotel oznacza to samo? Jeśli nie, to jaka jest terminologia obu słów? Czyżby obie nazwy były owiane nutką tajemnicy? Otóż nie. Spieszymy wyjaśnić o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

Oba pojęcia coraz częściej pojawiają się w polskim słownictwie. Niestety nie zawsze oddają faktyczny stan rzeczy. Powód? Po prostu są mylone.

Mieszkania turystyczne

W czym przejawia się styl futurystyczny? Czy to chodzi o detale, które kupujemy do domu? A może chodzi tu o kwestię formy budowanej nieruchomości?

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi na powyższe pytania, to świetnie, że czytasz ten tekst. Jest napisany specjalnie dla Ciebie. Wyjaśnimy o co chodzi i może przyczynimy się do zakupu działki pod budowę pięknego domu, wyróżniającego się na tle innych.

 

  

 

Nieruchomości wakacyjne

Co prawda czas wakacji już za nami, choć dla niektórych okres wypoczynku może dopiero nadejdzie? Jedno jest pewne, miło mieć swój przysłowiowy kąt, do którego można "uciec" od wszelkich problemów i po prostu  się zrelaksować, odpocząć i złapać energię na lepszy nadchodzący tydzień, miesiąc. Słowa słowami, a gdyby tak naprawdę być szczęśliwym posiadaczem kluczy do takiej rekreacyjnej działki, swoistej oazy spokoju? Z dostępem 24/h i to 365 w roku?

Hard loft - nieruchomość industrialna

W minionym tygodniu poświęciliśmy słowo pisane "soft loftom". Co, jak, ile i za ile? Tym razem omówimy drugi typ loftu - a mianowicie"hard loft"

 

Hard loftem możemy określić przestrzeń w już istniejących budynkach z pewnymi bardzo charakterystycznymi elementami, dzięki którym dana nieruchomość mocno się wyróżnia. Mimo ekstrawaganckiego stylu, coraz częściej i chętniej młodzi ludzie poszukują takich miejsc do stworzenia własnego, nietypowego mieszkania o dużo większej powierzchni niż te, które proponuje rynek nieruchomości.