Condohotele i aparthotele

Czy condohotel i aparthotel oznacza to samo? Jeśli nie, to jaka jest terminologia obu słów? Czyżby obie nazwy były owiane nutką tajemnicy? Otóż nie. Spieszymy wyjaśnić o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

Oba pojęcia coraz częściej pojawiają się w polskim słownictwie. Niestety nie zawsze oddają faktyczny stan rzeczy. Powód? Po prostu są mylone.

Kup nieruchomość i zarabiaj

Pewnie nie jeden z nas się zastanawiał w co najlepiej zainwestować? I to w dodatku tak, aby korzyść była natychmiastowa. Lokaty w banku? A może złoto bądź inne dobra materialne?

 

Opcji jest całe mnóstwo. Jednak, to co można zaobserwować od 2017 roku, to chęć inwestowania w rynek nieruchomości. Z danych statystycznych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w trzecim kwartale ubiegłego roku, banki udzieliły kredytów hipotecznych na blisko 12 mld zł.

 

 

  

 

Nieruchomości wakacyjne

Co prawda czas wakacji już za nami, choć dla niektórych okres wypoczynku może dopiero nadejdzie? Jedno jest pewne, miło mieć swój przysłowiowy kąt, do którego można "uciec" od wszelkich problemów i po prostu  się zrelaksować, odpocząć i złapać energię na lepszy nadchodzący tydzień, miesiąc. Słowa słowami, a gdyby tak naprawdę być szczęśliwym posiadaczem kluczy do takiej rekreacyjnej działki, swoistej oazy spokoju? Z dostępem 24/h i to 365 w roku?

Mieszkania turystyczne

W czym przejawia się styl futurystyczny? Czy to chodzi o detale, które kupujemy do domu? A może chodzi tu o kwestię formy budowanej nieruchomości?

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi na powyższe pytania, to świetnie, że czytasz ten tekst. Jest napisany specjalnie dla Ciebie. Wyjaśnimy o co chodzi i może przyczynimy się do zakupu działki pod budowę pięknego domu, wyróżniającego się na tle innych.

 

  

 

Kupisz hektar ziemi.

Wszystko ulega zmianie, a sztywne zasady, najprawdopodobniej zostaną zastąpione nowymi, dostępnymi dla przysłowiowego Kowalskiego. Idzie nowe, a mianowicie to, że nie będąc rolnikiem będzie można zakupić nawet 1 hektar ziemi rolnej.

Według starych wytycznych można nabyć jedynie 30 arów ziemi rolnej i te przepisy obowiązują od 2016 roku. Niestety w bardzo dużym stopniu utrudniają podejmowanie jakichkolwiek sensownych kroków przyszłym nabywcom, ponadto negatywnie wpływają na podejmowanie decyzji o zmianie zamieszkania i stałym zasiedleniu.

Hard loft - nieruchomość industrialna

W minionym tygodniu poświęciliśmy słowo pisane "soft loftom". Co, jak, ile i za ile? Tym razem omówimy drugi typ loftu - a mianowicie"hard loft"

 

Hard loftem możemy określić przestrzeń w już istniejących budynkach z pewnymi bardzo charakterystycznymi elementami, dzięki którym dana nieruchomość mocno się wyróżnia. Mimo ekstrawaganckiego stylu, coraz częściej i chętniej młodzi ludzie poszukują takich miejsc do stworzenia własnego, nietypowego mieszkania o dużo większej powierzchni niż te, które proponuje rynek nieruchomości.

 

 

 

Domy jak marzenie

Warto mieć marzenia i je spełniać. Chyba każdy z Nas chciałby mieć swój dom z dużą działką i pięknym trawnikiem. A gdyby tak wszystko już było gotowe? Tylko odebrać klucze i wprowadzić się bez zbędnego tracenia czasu, którego w zasadzie i tak nie ma. Bo przecież w dzisiejszych czasach doba jest za krótka i zdecydowanie powinna trwać przynajmniej o te 24h dłużej.

Jest kilka wytycznych, według których kierują się kupujący. Pierwszym podpunktem z długiej listy "Ma być! Musi być! Ja chcę by było!" jest przede wszystkim doskonała lokalizacja. Jedni preferują życie w centralnym zgiełku miasta, inni zaś piękno natury i błogą ciszę po całym tygodniu pracy. W dzisiejszych czasach kupno domu z dala od centrum miasta czy nawet od samego miasta, to nie jest problem ... 

Soft loft - nieruchomość ekskluzywna

Co kryje się pod tajemniczą nazwą "soft loftów" i dlaczego zaliczane są one do najwyższej półki? Naprawdę warto inwestować w tego typu nieruchomości?

 

Pytań nasuwa się bardzo dużo, a i zarazem ogrom wątpliwości. Spieszmy wytłumaczyć czym są obiekty pod tajemniczą nazwą soft loftów.

Otóż soft lofty, to nic innego jak kompleksy mieszkalne budowane od podstaw, swoją formą nawiązują do stylu przemysłowego. Natomiast samym loftem jest mieszkanie, które zostało urządzone w dawnych pomieszczeniach starych magazynów czy fabryk. O otwartej, dużej i wysokiej przestrzeni, zaprojektowane w stylu industrialnym.  

 

 

Fotografie, a prawa autorskie.

Jak chronić się przed kradzieżą zdjęć w Internecie? Czy w ogóle można to zrobić? Czy naniesienie znaku wodnego z logo firmy w zupełności ochroni naszą własność, w tym przypadku fotografie przez nas wykonane? Zdjęcia, w których została zawarta nasza koncpecja, przekaz. Czy wystarczy regulamin strony, który przecież chroni prawa autora? 

Co grozi osobom za złamanie praw autorskich? Nie od dziś wiadomo, że ustawy dotyczące praw autorskich w Polsce, to regulacja prawnoautorska będąca najsurowszą w Europie. Autor zdjęć, mimo podpisu czy loga naniesionego na zdjęciu w momencie zauważenia wykorzystania swojej własności u kogoś innego ma pełne prawo do dochodzenia swoich przywilejów, które w zależności od rangi naruszenia może domagać się usunięcia zdjęć z internetu albo żądać finansowego odszkodowania będącego swoistą zapłatą za wykonaną pracę (usługa fotograficzna).

Urlopowa nieruchomość na stałe

Okres szaleńczego pędu za świątecznymi upominkami, planowanie wyjazdów do Rodziny, a potem szukanie sylwestrowej kreacji - minął. A więc stop. Chwila oddechu. Ale czy na pewno? Tym całym zamieszaniem można się przecież zmęczyć. A lekarstwem na wyczerpanie baterii jest nic innego jak upragniony urlop.

 

Urlop - pojęcie znowu obciążające nasz portfel. Ile można? Kolejny kredyt? Więcej zleceń? Co zrobić, by zarobić? Teraz mini urlop? A co potem? Co w wakacje? Miał być wyjazd nad morze? Pytań i wątpliwości jest wiele. Wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami. Nawet wyjazd kilkudniowy. Tak, by zregenerować siły i po powrocie na wszystko spojrzeć jasnym umysłem.  

Home staging

Jesteśmy ciekawi czy wiecie co to takiego ten cały home staging? I co może mieć wspólnego z rynkiem nieruchomości? Otóż spieszymy z odpowiedzią, że bardzo wiele i wyjaśnieniem tego zjawiska zajmiemy się w poniższym artykule. 

Doskonale wiemy jak dużym kłopotem jest dla właścicieli nieruchomości jej szybka sprzedaż. Mimo wszelkich starań dość często nie przynosi to wymiernej korzyści. Co może być powodem?

Tych również z pewnością nie brakuje. Jednym z głównych i przeważnie decyzyjnym o braku zainteresowania lokalem jest nieodpowiednie przygotowanie mieszkania, domu do prezentacji potencjalnemu kupcowi.

Moda na rynku nieruchomości

Wydawać by się mogło, że modę możemy spotkać tylko na wybiegach. Obserwując otaczający świat widać, że moda wkradła się praktycznie w każdą dziedzinę biznesu. I mimo zdziwieniu co niektórych, zawitała również na rynek nieruchomości. Jak to? Zapytacie. A jednak i w dodatku należy uważnie się tej sytuacji przyjrzeć, aby nie popełnić błędu bądź co gorsza nie zostać wprowadzonym w błąd przy kupnie wymarzonego domu bądź mieszkania.

 

 

 

 

Kim jest Pośrednik Nieruchomości?

Chcąc kupić dom, mieszkanie, działkę bądź inny lokal przeważnie korzystamy z usług biur nieruchomości. Wszelkie kwestie związane z zakupem nieruchomości lub chęcią jej sprzedaży załatwia pośrednik. Kim jest i czym dokładnie się zajmuje?

Pośrednik Nieruchomościami jest bardzo istotną osobą w Biurze Nieruchomości. Jest to jednostka odpowiedzialna i niezbędna przy transakcjach związanych z kupnem lub sprzedażą lokalu, domu, działki.

Codzienna praca polega przede wszystkim na kontaktach z klientami. Najważniejsza jest łatwość nawiązywania relacji. Zdobyta wiedza i wieloletnie doświadczenie wysoko stawia biuro jak i pośrednika w rankingu innych firm z branży.

Inwestować, ale w co?

Pewnie nie jednemu z nas krążyły po głowie myśli w co zainwestować? Co mogłoby przynieść zysk? Co będzie faktycznie opłacalne?

 

Jedni inwestują w znaczki, drudzy w monety, a jeszcze inni w złoto. Jest jednak spory procent ludzi, który przeznacza swoje środki finansowe na zakup nieruchomości.

Tendencja lokowania środków pieniężnych w lokale wciąż utrzymuje się na wysokiej pozycji w rankingu dóbr materialnych, gwarantem lepszej przyszłości. Potwierdzeniem tego jest ilość lokali w systemie condo, gdzie np. w Gdańsku wynosi aż 22,1% jak podaje Newsweek Polska.

Konkurs "Dom z marzeń"

Biuro Nieruchomości OLINT ogłasza konkurs plastyczny dla Dzieci wraz z Rodzicami pod hasłem "Dom z marzeń". 
 
Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielne wykonanie rysunku na bloku technicznym w formacie A-3 bądź grafiki w postaci cyfrowej jpg.
 
Prace konkursowe wraz z podpisaną kartą zgłoszenia (ta jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu konkursu) należy dostarczyć na adres: Biuro Nieruchomości OLINT, ul.Węgrzynowicza 11 84-300 Lębork bądź przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Termin oddania lub przesłania prac upływa 15.05.2018r.

Mieszkanie Dla Młodych w 2018 roku.

Rok 2017 był tym, który zaskakiwał. Na świecie powstało kilka intrygujących budowli, które mocno wyróżniają się na tle innych. Wyobraźnia architektów mocno zaskoczyła i zachwyciła odbiorców ich dzieł.

 

Jednym z bardziej intrygujących budowli był Luwr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Dhabi. Francuski Architekt Jean Nouvel stworzył obiekt mający przypominać namiot beduiński, połyskujący w świetle księżyca i słońca.  

Historia Dnia Pośrednika

Już od dziewięciu lat w Polsce jest obchodzony Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Święto, to jest obchodzone od 30 marca 2010 roku. Wybór tego dnia nie jest przypadkowy, bo z nią łączy się pewna bardzo istotna historia. 

Dnia 30 marca 1867 roku Rosja sprzedaje Alaskę. William Henry Seward, sekretarz stanu w gabinecie prezydenta Andrew Johnsona, doszedł do konsensusu z rosyjskim dyplomatą baronem Eduardem Andrejewiczem Stoeklem w kwestii kupna przez USA - Alaski.

Daleko od miasta

Zastanawialiście się kiedyś jak zatrzymać czas? I czy to jest w ogóle możliwe? Przy aktualnym trybie życie, gdzie każdy gdzieś pędzi, gdzie dzień mija za dniem, a miesiąc ucieka w tydzień.

 

Funkcjonowanie w dużych miastach na początku jest ekscytujące. Sporo nowości. Wiele atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia. Więcej możliwości, poza tym słowo "miasto" - przecież jak to dumnie brzmi.

 

Są jednak momenty, kiedy miasto może przytłaczać. Życie w większych aglomeracjach dla coraz większej ilości ludzi staje się bardzo uciążliwe. Powodów jest kilka m. in. ciągły zgiełk, hałas, smog, korki, wydatki na życie, które nie przekonują do tego, aby mieszkać w mieście. Ceny wszelkich artykułów są mocno zawyżone.

Jak sprytnie kupić mieszkanie?

Wielu z Nas często się zastanawia jak i co zrobić, by kupić mieszkanie? Ciężka praca, oszczędności, trudne wybory. Wszystko to tak bardzo skomplikowane. A gdyby w to całe zaangażowanie wprowadzić element sprytu? Może wtedy mieszkanie, którego tak bardzo chcemy, będzie nasze o wiele szybciej.

Jest wiele sposobów, by nabyć nieruchomość poniżej ceny rynkowej. Zapytacie jak to?!!! Przecież kwoty, które proponują deweloperzy czasami są nie do przeskoczenia.

Gliniane domy

W jednym z poprzednim wpisów tematem, który wzięliśmy pod przysłowiową lupę były domy drewniane, wszelkie ich zalety i wady. Tym razem pozostając w ekologicznych klimatach postanowiliśmy zaprezentować domy, które powstają z gliny, ale nie są zwykłymi lepiankami. Plusy i minusy domów z gliny, a także sposoby ich wznoszenia.

 

Domy z gliny masowo powstają w krajach o wysoko rozwiniętej kulturze ekologicznej. Mowa tu o takich krajach jak Szwecja, Australia, Kanada, Niemcy czy USA. Niestety w Polsce jeszcze nie ma zbyt dużego przekonania do tego typu nowości budowlanych. Aczkolwiek zdarzają się inwestorzy, którzy stawiają na pierwszym planie dobro planety, zdrowie swoje i rodziny.